Zatvoriť
Využite možnosť lacno nakúpiť
Výpredaj
Menu
Produkty a služby

Letné SUV pneumatiky Barum Bravuris 4x4 excelovali v testoch Autoklubu ČR

6. 3. 2017

• Autoklub ČR testoval pre letnú sezónu 2015 šestnásťpalcové pneumatiky určené pre stále obľúbenejšie SUV vozy.
• Test porovnával pneumatiky tzv. Ekonomického segmentu s referenčnou pneumatikou strednej triedy.
• Barum Bravuris 4x4 sa vyváženým výkonom takmer vyrovnal vlastnostiam referenčné pneumatiky, čo dokazuje, že Barum ponúka kvalitný produkt za stále veľmi priaznivú cenu.
• Pneumatika otrokovická značky získala na mokrom povrchu najvyššie možné hodnotenie "veľmi dobrá"; na suchu bol jej výsledok klasifikovaný ako "dobrý".

Letné SUV pneumatiky Barum Bravuris 4x4 excelovali v testoch Autoklubu ČR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Praha, 3. apríla 2015 - Pre blížiace sa jarné motoristickú sezónu pripravil Autoklub ČR výsledky testovania letných plášťov určených vozom SUV, do ktorého boli zaradené pneumatiky siedmich značiek s rozmerom 215/65 R16 H. Barum Bravuris 4x4 v súhrnnom hodnotení predčil ostatné testované plášťa v segmentu, keď svojimi výsledkami exceloval najmä na mokrom povrchu.

Test bol zameraný na porovnanie pneumatík tzv. Ekonomického segmentu. Referenčné pneumatikou bola zvolená Firestone Destination HP, ktorej výsledky poslúžili ako porovnávacia štandard. Barum Bravuris 4x4 sa v tomto teste Autoklubu Slovenskej republiky môže pýšiť najlepšími výsledkami medzi tzv. Budgetovými plášti. Na mokrom povrchu totiž pneumatika excelovala takmer s rovnakými výsledkami ako referenčný model strednej triedy, a získala tak najvyššie možné hodnotenie "veľmi dobrá". Na suchej vozovke potom zaznamenala druhý najlepší výkon klasifikovaný ako "dobrý".
Plášť otrokovická značky dosiahol na mokrom povrchu najnižšieho valivého odporu, a dokonca v tomto teste predčil aj výkon referenčného výrobku. 30% rozdiel v koeficientu valivého odporu medzi víťazným a na poslednej priečke umiestneným vzorkou pritom znamená spotrebu paliva líšiace sa už zhruba o 5%. Kategóriu mokrý handling vedľa referenčného Firestone Destination HP ovládol opäť Barum Bravuris 4x4, ktorý handlingový okruh s dĺžkou 1823 m absolvoval o 9,91 sekundy rýchlejšie ako pneumatika s najhoršími výsledkami v teste.
Pri subjektívnom hodnotení jazdného komfortu na mokrom povrchu sa Barum Bravuris 4x4 umiestnil ako druhý.

Pozdĺžny aquaplaning zmeral preklz predných kolies počas tranzitu vodným stĺpcom s výškou 9 mm, čo možno prirovnať k nájazdu do vyjazdených koľají na ceste pri alebo po daždi. Priečny aquaplaning potom vyhodnotil schopnosť pneumatík odvádzať vodu v bočnom smere a meralo sa tiež zvyškové zrýchlenie pri prejazde po povrchu s vodným stĺpcom vysokým 5 mm. Rozsah rýchlostí od 65 do 95 km / h referoval o schopnostiach plášťov odvádzať vodu počas rýchleho nájazde do zákruty s hlbokou kaluží (vyjazdenými koľajami). V oboch týchto disciplínach domáce Barum Bravuris 4x4 svojimi výkonmi predčil všetky testované vzorky v segmente a umiestnil sa tesne za referenčným produktom.
Výsledky testu Autoklubu Slovenskej republiky dokazujú, že otrokovická značka Barum stále ponúka výhodný pomer kvality za veľmi priaznivú cenu.


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.