Zatvoriť
Využite možnosť lacno nakúpiť
Výpredaj
Menu
Produkty a služby

Hustenie pneumatík plynom

19. 9. 2018

Vedeli ste, že špeciálny plyn v pneumatikách znižuje spotrebu a šetrí pneumatiky?

Určite viete, že pneumatikám je potrebné venovať pozornosť nielen v období prezúvania ale aj počas samotnej prevádzky. K základným úkonom, na ktoré by ste mali myslieť je najmä kontrola tlaku v pneumatikách. Vedeli ste však, že nahustenie pneumatík špeciálnym plynom vám môže ušetriť nemálo finančných prostriedkov?

Už v autoškole sa každý z nás stretol so zásadou, že pneumatiky je potrebné mať nielen v bezchybnom stave ale aj správne nahustené. Povedzme si však úprimne, že väčšina šoférov kontrolu tlaku v pneumatikách zanedbáva. Časom však každá pneumatika nahustená vzduchom stráca tlak, zvyšuje sa jej valivý odpor a tým pádom zvyšuje aj spotrebu paliva. Prehustená pneumatika zasa stráca priľnavosť a hrozí jej poškodenie. Jazda na nesprávne nahustených pneumatikách tak môže byť aj poriadne nebezpečná.

Existuje však praktické riešenie pre každého, kto chce mať vždy istotu správne nahustených pneumatík. Je ním špeciálny plyn SecurPneuS pozostávajúci zo zmesi dusíka a argónu. Prečo sa ním oplatí nahustiť obutie vášho auta? Molekuly tohto plynu sú väčšie, ako molekuly kyslíka a tak je pozvoľné znižovanie tlaku omnoho pomalšie, než keď sú pneumatiky nahustené vzduchom. Znamená to, že v takomto prípade sa môžete spoľahnúť na stabilný tlak v pneumatike počas celej sezóny, teda v období približne pol roka.

Stabilný tlak v pneumatikách vášho auta vedie k šetreniu. Pneumatiky budete mať stále správne nahustené a z toho vyplýva aj optimálna spotreba paliva a jazdné vlastnosti. Hustenie pneumatík plynom teda odborníci odporúčajú nielen z hľadiska šetrenia ale aj bezpečnosti. Oplatí sa tiež spomenúť, že stabilný tlak prispieva aj k dlhšej životnosti pneumatiky, keďže nahustením na správnu hodnotu dochádza k menšiemu namáhaniu materiálu.  

Životnosť pneumatiky negatívne ovplyvňuje aj prípadná oxidácia vo vnútri pneumatiky. Práve kvôli oxidácii sa na plášťoch pneumatík zvyknú objavovať drobné trhliny, ktoré sú jedným z prvých znakov starnutia gumy. Sprievodným javom oxidácie pritom môže byť aj poškodenie diskov či ventilu, ktorý následne prepúšťa. Pri nahustení pneumatík plynom sa do vnútra pneumatiky nedostáva žiadna vlhkosť, takže nehrozí ani oxidácia vo vnútri pneumatiky.

Zhrňme si všetky kľúčové výhody hustenia pneumatík špeciálnym plynom SecurPneuS. V prvom rade sa môžete spoľahnúť na stabilný tlak pneumatík počas celej sezóny, teda približne polovice roka. Vďaka stabilnému tlaku sú zabezpečené tie najlepšie jazdné vlastnosti a priaznivá spotreba paliva.  Plnenie pneumatík plynom SecurPneuS zároveň prispieva k dlhšej životnosti pneumatík. Navyše pneumatiky hustené plynom sa neprehrievajú, čo ocenia aj vodiči nákladných vozidiel. Možnosť nahustenia pneumatík plynom nie je problém nájsť a určite ho ponúka aj pneuservis vo vašom okolí.

 


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.