Zatvoriť
Využite možnosť lacno nakúpiť
Výpredaj
Menu
Produkty a služby

Dunlop Winter Sport 5 SUV

31. 10. 2016

Vzhľadom k stále sa zvyšujúcemu odbytu modelov SUV sa spoločnosť Dunlop rozhodla využiť svoju odbornosť v oblasti zimných pneumatík a zaistiť vyššiu priľnavosť a lepšie jazdné vlastnosti i pre vodičov vozidiel tohto typu.

Existujú rôzne spôsoby, ako pristupovať k riadeniu vozidla v zimných podmienkach. Zatiaľ čo 50 % európskych vodičov považuje poľadovicu a zasnežené cesty za najobtiažnejšie klimatické podmienky pre prevádzku vozidla, cez 40 % milovníkov šoférovania si naopak jazdu v zime užíva a vyhľadáva ju. Pri nákupe zimných pneumatík potom preto venujú hlavnú pozornosť ich priľnavosti a jazdným vlastnostiam.

„Rovnako ako vlastné zimné podmienky vyžadujú i SUV vozidlá od pneumatík určité špecifické vlastnosti. SUV vozidlá majú vyššie položené ťažisko a sú tiež ťažšie. Na ich pneumatiky preto pôsobia väčšie sily a brzdenie aj ovládanie vozidla je tak namáhavejšie. Aby zostalo vozidlo na ceste za všetkých okolností ovládateľné, musia jeho pneumatiky disponovať mimoriadnymi vlastnosťami. To je dôvod, prečo naši inžinieri spojili najlepšie odborné znalosti našich zimných pneumatík a vozidiel SUV, aby tieto požiadavky a očakávania našich zákazníkov naplnili. Tak vznikla rada pneumatík Winter Sport 5 SUV, ktorá prináša vyššiu priľnavosť a lepšie jazdné vlastnosti,” hovorí Alexis Bortoluzzi, marketingový riaditeľ osobných pneumatík spoločnosti Goodyear Dunlop v regióne Európa, Blízky východ a Afrika.

Pri dotaze na hlavnú požadovanú prednosť zimných pneumatík sa 89 % automobilových nadšencov zhodne na „vynikajúcej priľnavosti na mokrých vozovkách“ a 83 % spomenie „vynikajúcu odolnosť voči aquaplaningu“. Rada zimných pneumatík Winter Sport 5 SUV zaisťuje lepšiu ochranu proti aquaplaningu vďaka hlbším dezénovým drážkam, ktoré odvádzajú väčšie množstvo vody. Ďalej 88 % vodičov považuje za hlavnú prednosť zimných pneumatík ich „vynikajúcu priľnavosť v zákrutách na mokrej vozovke“. Rada zimných pneumatík Winter Sport 5 SUV ponúka najvyššiu laterálnu priľnavosť na klzkom povrchu vďaka skoseným priečnym drážkam, rovnobežných s hranami blokov, ktoré sa lepšie roztvárajú a zachytávajú na povrchu vozovky. Obdobne významnú prednosť zimných pneumatík, "vynikajúcu priľnavosť na zasneženej vozovke", vyžaduje 86 % automobilových nadšencov. Rada zimných pneumatík Winter Sport 5 SUV poskytuje vynikajúcu výkonnosť na cestách pokrytých snehom vďaka optimalizovanému počtu a geometrie blokov behúňa, ktoré zvyšujú pevnosť a rovnomerné rozloženie tlaku.

Pneumatiky rady Dunlop Winter Sport má už vo výbave množstvo najexkluzívnejších modelov vozidiel, aj tých najnáročnejších výrobcov automobilov. Teraz sú dostupné aj pre prevedenie SUV.

zdroj : Goodyear-Dunlop


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.