Zatvoriť
Využite možnosť lacno nakúpiť
Výpredaj
Menu
Produkty a služby

7 kľúčových otázok pri výbere zimných plášťov

20. 11. 2015

Stále menej svetla počas dňa a klesajúce teploty sú neklamným znakom blížiaceho sa najchladnejšieho ročného obdobia. Pre vodičov je to jasným signálom, že je najvyšší čas pripraviť naň aj svoje auto. To okrem iného znamená aj vymeniť letné pneumatiky za zimné. Zákon síce ich použitie priamo nepredpisuje, zároveň však od polovice novembra do konca marca, pri jazde po zasneženej, alebo zľadovatenej ceste ani inú možnosť nedáva.

Motoristi by však k prezutiu mali pristúpiť nielen pre naplnenie litery zákona, ale najmä z dôvodu vyššej bezpečnosti. Ako je totiž známe, zmesi zimných plášťov sú špeciálne nevrhnuté na nízke teploty. Na rozdiel od tých letných v chladnom prostredí výrazne menej strácajú pružnosť, čo sa priaznivo odráža aj na ich priľnavosti, a teda napríklad aj na dĺžke brzdnej dráhy.

Kúpa sady zimných pneumatík, alebo priamo celých kolies, čiže plášťov vrátane diskov, je ale investíciou, ktorú viac, či menej pocíti väčšina rozpočtov. Preto má zmysel dodržať pri ich výbere zopár dôležitých zásad, aby sa peniaze minuli čo najefektívnejšie. Ako mnohokrát totiž ani v tomto prípade neplatí, že za tými najvyššími sumami sa skrýva aj najlepšia kvalita.

Ak aj na vaše auto máte sadu zimných kolies pripravenú v garáži už od jari, skontrolujte si pre istotu, či výška dezénu všetkých štyroch pneumatík dosahuje aspoň štyri milimetre. V opačnom prípade sú zrelé na výmenu.

viac na : http://autobild.cas.sk/clanok/204655/7-klucovych-otazok-pri-vybere-zimnych-plastov
zdroj : Autobild


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.