Zatvoriť
Možnosť objednať sa do servisu online
Objednať sa online
Menu
Produkty a služby

10 najpredávanejších rozmerov zimných pneumatík

Rozmery

Rozmery sa odvíjajú od výkonnosti motora daného vozidla. Výkonné automobily dosahujú vyššiu rýchlosť. Aby však zostali rovnako bezpečné, je nutné aby používali výkonnejšie brzdy. Znamená to, že majú väčší priemer brzdových kotúčov, ktoré sú pri brzdení účinnejšie. Takýto brzdový kotúč potrebuje viac miesta a preto je potrebný väčší rozmer disku. Disk musí byť aj širší, aby zabezpečil správny prenos trakčnej a aj brzdnej sily. Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac o údajoch na pneumatike, prečítajte si sekciu technické informácie.

Najčastejším rozmerom je spravidla 195/65 R15

Významnou, vhodnou a obľúbenou variantov pneumatiky tohto rozmeru je Continental ContiWinterContact TS 850, s fantastickým záberom na snehu aj ľade, s kratšou brzdnou dráhou na mokrej vozovke a s mnohými ďalšími skvelými vlastnosťami. Tieto pneumatiky sa považujú za najlepšie zimné gumy. Vo väčšine testoch porážajú všetky ostatné pneu a to vo viacerých rozmeroch!

Ďalšie pneumatiky rozmeru 195/65 R15

Ďalšou dostupnou variantov pre vozidlá nižšej a nižšej strednej triedy sú zimné pneumatiky Dunlop WINTER SPORT a všetky jej rady. Súčasne je novinkou pre sezónu 2015 WinterSport 5, ktoré sú vo viacerých testoch hodnotené veľmi pozitívne a v priemere sa radia medzi tie najlepšie. Hneď za radou 5 sa držia SP Winter Response 2 a SP Winter Sport 4D.

GoodYear Ultra Grip 9 je v priemere vo viacerých testoch hodnotený taktiež veľmi pozitívne a radí sa medzi tie najlepšie zimné pneumatiky. Kľúčovým prvkom pneumatiky Ultra Grip 9 je prepracovaná sieť lamiel. Sú dostatočne hlboké a umožňujú preto výborný odvod vody a snehu. Lamely sú špeciálne navrhnuté tak, aby sa pri jazde na snehu roztiahli a naopak pri jazde na asfalte zmrštili, čím zaručujú správnu priľnavosť a odvod vody na oboch povrchoch.

Rozmery 205/55 R16

Ďalším obľúbeným rozmerom medzi vodičmi je 205/55 R16, ktorý je vhodný pre automobily nižšej strednej a strednej triedy. Medzi takéto vozidlá sa môžu radiť napríklad Opel Astra, Ford Focus, Škoda Octavia, Volkswagen Golf. Obľúbenou značkou dezénu tohto rozmeru je Matador MP92. Zimné pneumatiky, ktoré sa rozhodne vyznačujú kvalitou čo sa týka jazdných vlastností. Okrem toho majú zimné pneumatiky Matador MP92 výbornú životnosť a skvelý záber aj v hlbokom snehu. Medzi obľúbene značky dezénu tohto rozmeru patria rozhodne aj Continental TS 850, Barum Polaris 3 či Michelin Alpin 5.

Rozmery 225/45 R17

225/45 R17 je obľúbeným rozmerom pre niekoľko áut nižšej strednej a strednej triedy, ktoré majú prispôsobenú veľkosť ráfiku na 17 palcov. Najčastejšie sa môže jednať o automobily Škoda Octavia či Superb, Audi od A3 až po A6, rôzne modely Alfa Romeo, Ford Focus alebo Mondeo a takmer všetky modely značky Volkswagen. Pokiaľ zvažujete kúpu zimnej pneumatiky o rozmere 225/45 R17 tak bude pre vás určite vhodnou voľbou Matador MP92, Barum Polaris 3, Michelin Alpin 5 či Continental TS 830 P.

Rozmery 185/65 R15

185/65 R15 rozmer zimných pneumatík je vhodný pre veľké množstvo vozidiel, hlavne pre autá nižšej strednej triedy, ktorými môžu byť napríklad Opel Astra, Audi A3, Citroën C3 či Xsara Picasso alebo množstvo modelov značky Volkswagen. Pokiaľ vyberáte pneumatiky rozmeru 185/65 R15, rozhodne neurobíte krok vedľa ak si vyberiete značku a dezén Dunlop SP Winter Sport 3D, ktorá obstála najlepšie v jednom z testov ADAC. Výbornou voľbou môžu byť aj GoodYear Ultra Grip 9, Hankook W452, Matador MP92 či Semperit SpeedGrip 2.

Rozmery 175/65 R14

175/65 R14 je rozmer, ktorý sa v dnešnej dobe radí už medzi menšie pneumatiky. Je vhodný pre malé autá ako napríklad Škoda Fabia, Ford Fusion, Fiat Punto a množstvo ďalších, dnes už starších áut nižšej triedy. Pokiaľ však ste vlastníkom týchto alebo podobných vozidiel s rozmerom 175/65 R14, vhodnou značkou a dezénom na zimu by pre vás mohli byť Continental TS850, Dunlop SP Winter Response 2, GoodYear Ultra Grip 9 či Michelin Alpin A4.

Rozmery 165/70 R14

Ďalším a hlavne obľúbeným rozmerom je 165/70 R14, ktorý je vhodný pre menšie vozidlá ako sú napríklad Volkswagen Polo, Fiat Punto, Seat Ibiza či Toyota Yaris. Okrem osobných vozidiel je tento rozmer vhodný aj pre niektoré malé dodávky ako napríklad Renault Kangoo. Pokiaľ ste vlastníkom podobného automobilu, vhodný dezén na zimu pre tieto typy a tento rozmer sú Dunlop SP Winter Response 2, GoodYear Ultra Grip 9 či Michelin Alpin A4.

Rozmery 215/65 R16

215/65 R16 je veľmi populárny rozmer. Môžete sa s ním stretnúť pri osobných, van ale najčastejšie pri SUV vozidlách. Kompaktné vozidlá, ktoré môžu využívať práve tento rozmer môžu byť napríklad Volkswagen Tiguan, Kia Sportage či Nissan Qashqai. Pre rozmer 215/65 R16 sú vhodné zimné dezény ako Dunlop Winter Sport 5, Nokian WR D3, Continental CrossContactWInter či Continental TS850 P SUV. Pre dodávkové (van) vozidlá môžu byť vhodným dezénom Continental VanContact Winter 2.

Rozmery 205/55 R16

Zimné pneumatiky 205/55 R16 sú praktickou variantov pretože ich môžete obuť skoro na každý automobil s typom karosérie hatchback. Jedna sa o vozidlá ako napríklad Ford Focus, Volkswagen Golf, Hyundai i30 ale aj na autá ako Passat, Audi A4 či Superb. Ak ste vlastníkom takéhoto auta tak bude pre vás vhodný zimný dezén ako napríklad Dunlop Winter Sport 5, GoodYear Ultra Grip 9, Michelin Alpin A4 a Continental TS850, ktorý mal najlepšie umiestnenie v niekoľkých nezávislých testoch.

Rozmery 215/60 R16

215/60 R16 sú rozmery vhodné pre osobné, van ale aj pre SUV automobily. Pre osobné a SUV vozidlá sú rozhodne dobrou voľbou zimné dezény ako napríklad Dunlop Winter Sport 5. Pre osobné to môže ešte byť Pirelli Winter SottoZero Serie III a pre Van vozidlá napríklad Continental VanContact Winter či Michelin Agilis 51 Snow-Ice.

Rozmery 185/60 R14

Rozmer 185/60 R14 bol kedysi obľúbený u automobilov nižšej strednej triedy. V dnešnej dobe sa však zaraďuje skôr do triedy malých vozidiel akým je napríklad Škoda Fabia. Ak potrebujete vybrať zimný dezén práve pre tento rozmer, určite si môžete vyberať spomedzi Michelin Alpin A4, Dunlop SP Winter Response 2, ktorý bol priemerne v nezávislých testoch hodnotený ako jeden z tých najlepších dezénov a podobne je na tom aj GoodYear Ultra Grip 9 či Ultra Grip 8.

Rozmery 215/70 R16

215/70 R16 je rozmer, ktorý je dostupný pre osobné, van alebo SUV vozidlá. Z týchto troch typov je však najvhodnejší pre SUV kompaktné automobily ako napríklad Hyundai ix35 či Nissan X-Trail. Vhodný dezén pre tento rozmer pneumatík je napríklad Continental TS850 P SUV, GoodYear Ultra Grip SUV, Pirelli Scorpion Winter či Michelin Latitude Alpin LA2.

Rozmery 225/50 R17

225/50 R17 je rozmer vhodný na osobné zimné pneumatiky pre automobily ako napríklad Alfa Romeo 159 SW. Ide skôr o pneumatiky vyššej strednej triedy, Audi A4, A5, A6, TT alebo BMW 3, 4, 5 série. Z tradičnejšej značky to môže byť napríklad Škoda Yeti. Pokiaľ vlastníte vozidlo tejto triedy, tak si môžete vyberať spomedzi zimných dezénov ako je napríklad Continental TS850, Dunlop WinterSport 5, Michelin Alpine 5 alebo Alpin A4.

Stále neviete aký rozmer?

Pokiaľ si stále neviete poradiť s výberom správneho rozmeru pre váš automobil, obráťte sa na nášho špecialistu, ktorý vám s výberom správnej pneumatiky pomôže. Okrem tohto technického poradcu vám ponúkame aj množstvo iných kvalitných služieb, ako napríklad osobný pneuservisSUV pneuservis, služby autoservisu, autoumyváreň, olejový servis alebo prenájom nosičov a boxov.

Zverte svoje vozidlo do rúk špecialistov a nechajte si poradiť od jednej z najväčších sietí pneuservisov na Slovensku.

KONTAKT na špecialistu: 042-4307833 Centrála Púchov


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.