Menu
Produkty a služby

Veľká cena Austrálie – pretek prvý

23. 3. 2016

Melbourne, 20. marec 2016 – So zavedením nových predpisov týkajúcich sa pneumatík, keď tímy majú na výber z troch typov zmesí a voľnosť pre ich použitie, vyhral prvý pretek sezóny 2016 jazdec Mercedesu Nico Rosberg. V preteku, ktorý bol zastavený po 18 kolách červenou vlajkou, využilo osem jazdcov všetky tri zmesi, ktoré mali k dispozícii. Rôznorodosť stratégií, čo je zámer nových predpisov, sa ukázala po opakovanom štarte, keď tímy Mercedes a Ferrari zmenili svoju taktiku. Avšak prvých troch jazdcov v cieli delilo od seba menej ako desať sekúnd, čo je dôkazom vyrovnaného pretekania s novými predpismi.

Paul Hembery, šéf motoršportu Pirelli:
„Veľká cena Austrálie začala a skončila taktizovaním s pneumatikami. Reštart preteku po 18 kolách zmenil priebeh pôvodných stratégií. Po štarte na super mäkkej zmesi si tímy Ferrari a Mercedes zvolili v druhej časti preteku opačnú stratégiu – Mercedes odjazdil dve tretiny celkovej vzdialenosti na pneumatikách so strednou zmesou, avšak doháňaný Vettelom jazdiacim na mäkkej zmesi. To svedčí o tom, ako nové predpisy pomohli otvoriť cestu k rade rôznych prístupov k stratégii. Osem zo šestnástich pretekárov využilo všetky tri ponúkané zmesi a päť odlišných stratégií by sme napočítali u prvej šestice najrýchlejších jazdcov. Popri očakávanom súboji o pódium bolo zaujímavé sledovať Romaina Grosjeana pri prémiovom štarte s tímom Haas, ktorému vyjazdil skvelé šieste miesto, bez toho aby urobil jedinú zastávku v boxoch. Behom reštartu prezul z mäkkej na strednú zmes, čo bolo veľmi šikovné rozhodnutie, ktoré môže slúžiť ako inšpirácia pre budúce preteky. Rovnakú stratégiu mal aj Valtteri Bottas.“

Fakty:
Predpovedali sme, že najrýchlejšia stratégia bude s dvoma zastávkami v boxoch. Začínalo by sa na super mäkkej zmesi, prezúvanie na mäkkú zmes by prebehlo v 16. a následne v 37. kole. Po ťažkej havárii bol pretek prerušený červenými vlajkami. Po reštarte vyhral Rosberg, ktorý vyrazil na super mäkkej zmesi a potom prešiel na strednú zmes, identicky sa rozhodol aj Hamilton

Pre viac informácií navštívte naše celkom nové webové stránky, ktoré sú pravidelne aktualizované. Tu nájdete detailné správy, novinky a recenzie: