Veľká cena Japonska - pretek sedemnásty

11. 10. 2016

Všetky tri nominované zmesi mali čo povedať do priebehu pretekov, tím Force India nevynechal ani jednu.

Wiliams si vystačil len s jednou zastávkou a aj tak skončil na bodovaných miestach.

Suzuka, 9. október 2016 – Veľká cena Japonska si udržala reputáciu napínavého preteku. Mohli sme vidieť niekoľko predbiehacích manévrov a veľkú škálu tímových stratégií. Víťazná trojica mala rovnakú taktiku nasadenia zmesi pneumatík: mäkké-tvrdé-tvrdé.

Nico Rosberg štartoval z "pole position" a pretek presvedčivo vyhral. Odhodlanie jazdcov Red Bullu bolo veľké, Rosberga sa snažili prelstiť skoršími zastávkami v boxoch. Nevydarený štart znamenal pre Lewisa Hamiltona prepad na ôsmu priečku, ale nakoniec sa dotiahol späť na pódiové umiestenie, keď cieľom prešiel ako tretí
Zaujímavú voľbu pneumatík mal Vettel, ktorý do posledného stintu vyrážal na pneumatikách s mäkkou zmesou. Naopak Hamilton sa do svojich tvrdých pneumatík pekne oprel behom boja o druhé miesto, ktorý zvádzal s Verstappenom.
Nie všetci sa držali stratégie dvoch zastávok; piloti Williamsu Valtteri Bottas a Felipe Massa prezúvali iba jedenkrát a skončili na bodovaných priečkach. S jednou zastávkou si vystačili tiež tímy Renault a Sauber.
Na štartu preteku sa objavili všetky tri nominované zmesi; najlepšia desiatka s výnimkou jedného pilota vyrážala zo štartovného roštu na mäkkej zmesi. Force India bol jediným tímom, ktorý behom pretekov obúval na svoje vozidlá mäkké, stredné aj tvrdé pneumatiky.

Paul Hembery, šéf motoršportu Pirelli:
„V Suzuke sme boli svedkami akčného preteku a rozmanitých stratégií, ktoré boli dielom troch nominovaných zmesí. Absencia dažďa a "safety car" bola pre radu tímov prísľubom iba dvoch zastávok, napriek tomu japonská trať patrí k jednej z najnáročnejších v kalendári, pokiaľ ide o pneumatiky. Gratulujeme Mercedesu k získaniu ďalšieho titulu v Pohári konštruktérov.“

Fakty: Ešte v sobotu sa zdalo, že najrýchlejšia stratégia bude musieť zahŕňať tri zastávky, ale Nico Rosberg túto teóriu vyvrátil, keď v boxoch zastavil jen dvakrát a pretek v nedeľu vyhral; odštartoval na použitých mäkkých pneumatikách, po dvanástich kolách prezul na tvrdé a po 29 odjazdených kolách nasadil opäť tvrdú zmes.Pre viac informácií navštívte, prosím, naše úplne nové webové stránky, ktoré sú pravidelne aktualizované. Tu nájdete detailné správy, novinky a recenzie:
http://www.pirelli.com/global/en-ww/japan-2016-race

                                                                                             


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť