Veľká cena Brazílie - pretek dvadsiaty

16. 11. 2016

Behom daždivých pretekov boli použité iba dva typy pneumatík - mokré pneumatiky a pneumatiky do prechodných podmienok.
Červené vlajky "safety car" ovplyvnili stratégie tímov.

São Paulo, 13. november 2016 – Lewis Hamilton vyhral Veľkú cenu Brazílie poznamenanú silným dažďom. Po dvoch dňoch, kedy na okruhu Interlagos panovalo suché počasie, spoliehal pilot Mercedesu behom nedeľného preteku výhradne na mokré pneumatiky.
Kvôli dažďu začal pretek za asistencie "safety car" a všetci jazdci museli podľa predpisov odštartovať na mokrých pneumatikách. Ďalší výjazd "safety car" využili niektoré tímy vrátane Red Bullu na prezutie pneumatík do prechodných podmienok. Z jazdcov používajúcich pneumatiky do prechodných podmienok si najlepšie viedol Max Verstappen.
Po nehode Kimiho Räikkönena bola na dlhú dobu vyvesená červená vlajka. Po 20. kole sa dali závodné vozidlá znovu do pohybu, ale opäť za účasti "safety car". Po siedmich kolách krúženia za "safety care" prišlo na druhú červenú vlajku. Po druhom reštarte sa zdalo, že dážď ustáva. Daniel Ricciardo prezul na pneumatiky do prechodných podmienok s vierou, že sa počasie umúdri. To sa však nestalo a jemu nezostávalo nič iné, než obuť späť mokré pneumatiky.
Vzhľadom na daždivé počasie mali všetci jazdci povinnosť odštartovať na mokrých pneumatikách. Druhým typom pneumatík, ktorý sa objavil na trati behom pretekov boli pneumatiky do prechodných podmienok. Na slickové plášte tentokrát vôbec nedošlo.

Paul Hembery, šéf motoršportu Pirelli: „Boli sme svedkami nevídaného divadla, ktoré prebiehalo za veľmi ťažkých podmienok. Niekoľko jazdcov predviedlo úžasné predbiehacie manévre, konkrétne Max Verstappen predviedol oslnivý výkon, rovnako tak aj Felipe Nasr sa pred domácim publikom ukázal v dobrom svetle a zle si nepočínal ani Fernando Alonso. Títo všetci preukázali svoje výnimočné jazdné schopnosti v preteku, ktorý sa napriek početným zdržaniam vošiel do vymedzeného časového limitu.“

Fakty: Lewis Hamilton vyhral pretek bez toho aby zastavil v boxoch. V skutočnosti prezúval dvakrát a to behom pozastavení pretekov (červená vlajka), vždy obúval mokré pneumatiky. Na pôvodnú plánovanú stratégiu dnes neprišlo, pretože bolo treba reagovať na meniace sa podmienky.

Pre viac informácií navštívte, prosím, naše úplne nové webové stránky, ktoré sú pravidelne aktualizované. Tu nájdete detailné správy, novinky a recenzie:
http://http://www.pirelli.com/global/en-ww/brazil-2016-race

                                                                                   


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť