Veľká cena ABU ZABÍ- pretek dvadsiaty prvý - posledený pretek sezóny

28. 11. 2016

Test pneumatík pre rok 2017 prebehne v utorok za účasti troch tímov.

Yas Marina, 27. november 2016 – Záverečný pretek v Abú Zabí opanoval tím Mercedes. Lewis Hamilton skončil ako víťaz, Nico Rosberg získal titul. Z pohľadu obutia môžeme hovoriť o konci éry vysokej degradácie pneumatík.

Obaja jazdci Mercedesu zvolili identickú stratégiu s dvoma zastávkami; štart na ultra-mäkkej zmesi, potom prechod na mäkkú zmes a zotrvanie na nej.

Odlišnú stratégiu mal jazdec Ferrari Sebastian Vettel, ktorý využil všetky tri ponúkané zmesi; štart na ultra-mäkkej, následne prechod na mäkkú a pre tretí stint na super-mäkkú zmes. Vettel bol najrýchlejším jazdcom v úplnom závere pretekov. Svojim tlakom na vedúce Mercedesy sa postaral o dramatické finále.

Jedinými jazdcami prvej desiatky, ktorí neodštartovali na ultra-mäkkej zmesi, boli jazdci tímu Red Bull. Napriek kolízii v úvode preteku sa Verstappen dokázal prebojovať späť na bodované priečky. Bol jediný, kto z predných jazdcov prezúval iba raz. Behom prvého stintu vyťažil zo super-mäkkých pneumatík doslova maximum. Nakoniec do cieľa dojazdil ako štvrtý.

V utorok 29.11.2016 na tejto trati prebehne posledný vývojový test pneumatík pre budúcu sezónu. Testu sa zúčastnia tímy Mercedes, Ferrari a Red Bull s upravenými vozidlami z roku 2015. Nová generácia pneumatík prinesie technickú revolúciu v podobe vyššieho výkonu a menšej degradácie.

Paul Hembery, šéf motoršportu Pirelli:
„Rozhodnutie odštartovať na super-mäkkých pneumatikách prinieslo tímu Red Bull úspech. Max Verstappen s kreatívnou stratégiou jednej zastávky dokázal pokoriť ostatných jazdcov, ktorí prezúvali dvakrát. Sebastian Vettel rovnako ťažil zo super-mäkkých pneumatík v závere pretekov. Gratulujeme Rosbergovi k jeho prvému titulu a zároveň sa lúčime s Massou a Buttonom, ktorí tohto roku ukončili kariéru v F1. Teraz, keď je sezóna 2016 za nami, sa môžeme plne sústrediť na budúcoročnú sezónu. V utorok sa uskutoční posledný vývojový test pneumatík pre rok 2017, behom ktorého budú po prvýkrát proti sebe stáť prototypy troch tímov.“

Fakty: Lewis Hamilton vyhral pretek pomocou stratégie zahrňujúcej dve zastávky; odštartoval na ultra-mäkkej zmesi, v 8. a 29. kole prezul vždy na mäkkú zmes. Nico Rosberg ho nasledoval o 1 kolo neskôr s rovnakou stratégiou.

Pre viac informácií navštívte, prosím, naše úplne nové webové stránky, ktoré sú pravidelne aktualizované. Tu nájdete detailné správy, novinky a recenzie:
http://www.pirelli.com/global/en-ww/abudhabi-2016-race
 

                                                                                 


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť